Strona główna » O firmie » Wydarzenia

PEPEES S.A dba o środowisko

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEEPES S.A. ponownie wsparło Gospodarstwo Rybackie Łomża w projekcie zarybiania rzeki Narew. Sfinansowało zakup certyfikowanego materiału zarybieniowego szczupaka na kwotę 2 500,00 zł brutto. Poziom zarybienia wzrasta a to ma pomóc w odbudowie niskiego pogłowia ryb w akwenach.

 Zarybienie szczupakiem okolic starorzeczy Węgra i Dziada w ilości 192 tys. sztuk finansowane przez PEPEES S.A, zostało zrealizowane 27 kwietnia bieżącego roku w sąsiedztwie obiektu łąkarskiego Kupiski-Jednaczewo, na użytkach zielonych którego oczyszczane są ścieki pochodzące z Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. Właściwości nawożące ścieków bogatych w składniki pokarmowe - azot, fosfor i potas powodują, że właściciele użytków zielonych obiektu Kupiski-Jednaczewo osiągają bardzo wysokie plony siana.
         Zarybianie rzeki realizowane przez PEPEES S.A. wspólnie z Gospodarstwem Rybackim ma na celu zwrócenie uwagi na aspekty środowiskowe w naszym życiu oraz promocję aktywnego korzystania z terenów nadnarwiańskich.
  „Wspólnie chcemy dbać o środowisko i robimy to systematycznie, bardzo ważne są dla Nas efekty projektów w które się angażujemy – stąd ponowne wsparcie Gospodarstwa Rybackiego Łomża. Zrównoważony rozwój ekonomiczny i społeczny wpisuje się w filozofię naszej firmy” – dodał Wojciech Faszczewski, Prezes PEPEES S.A

2018-04-28 12:41 Opublikował: Przemysław Modzelewski