Strona główna » O firmie » Wydarzenia

Porozumienie z PWSIiP

Nauka i praktyka
Badania naukowe i wprowadzanie w życie projektów, które będą ich efektem oraz kształcenie wysokiej klasy fachowców - to główne kierunki, jakimi zamierzają się zająć wspólnie PEPEES S.A. i Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Porozumienie o współpracy w imieniu PEPEES podpisali Prezes Zarządu - Andrzej Kiełczewski i Członek Zarządu Dyrektor Finansowy - Adam Karaś oraz w imieniu uczelni Profesor Kazimierz Pieńkowski - Rektor PWSIiP.
- Nie ukrywam, że w pierwszej fazie przedsięwzięcia interesuje nas przede wszystkim możliwość pozyskania fachowych kadr inżynierskich związanych z przetwórstwem rolno-spożywczym i nowymi technologiami w zakresie sterownia procesami produkcyjnymi – mówi Prezes Andrzej Kiełczewski. – Myślę, że przyniesie to korzyści nie tylko uczelni ale również naszemu miastu, w którym pojawią się nowe szanse zawodowe dla młodych wykształconych ludzi.

Łomżyńska uczelnia ma w swojej ofercie kształcenia m. in. takie kierunki jak technologia żywności i żywienie człowieka oraz automatyka i robotyka. W obu niezwykle ważne jest przekazanie studentom także wiedzy praktycznej. Dzięki porozumieniu PEPEES i PWSIiP, będą mogli ją zdobywać w przedsiębiorstwie stosującym nowoczesne metody produkcji.

Umowa przewiduje także wspólne prowadzenie badań naukowych i prac nad rozwojem technologii przetwórstwa rolno - spożywczego.

- Projekty innowacji technicznych dotyczących przetwórstwa skrobi, prace magisterskie i doktorskie, mogą okazać się użyteczne dla naszej działalności – tłumaczy Prezes Andrzej Kiełczewski. – W przypadku realizacji zamierzeń PEPEES dotyczących produkcji biopaliw, również w tej dziedzinie istnieją szanse podjęcia wspólnych działań z uczelnią przede wszystkim w zakresie badań laboratoryjnych - dodaje.

Aby współpraca w tej sferze przebiegała jak najbardziej efektywnie, uczelnia będzie konsultować z PEPEES tematykę prac dyplomowych przygotowywanych przez studentów. PWSIiP zobowiązała się także do wprowadzania dodatkowych „ścieżek programowych kształcenia” związanych z zapotrzebowaniem PEPEES na pracowników z konkretnymi umiejętnościami, którzy znaleźliby później zatrudnienie.

Maciej Gryguc
2007-08-06 17:18 Opublikował: Szymon Janucik