Strona główna » O firmie » Wydarzenia

Przedstawiciele PEPEES uczestniczą w światowych debatach o wyzwaniach i perspektywach gospodarczych

Przedstawiciele firmy PEPEES, w dniach 22-26 kwietnia 2017 roku udadzą się na misję gospodarczą do Meksyku, gdzie wspólnie z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą, ministrem Jerzym Kwiecińskim oraz przedstawicielami biznesu i gospodarki Meksyku pochylą się nad kwestią kooperacji obu państw w sferze podejmowanych decyzji handlowych i potencjale planowanych inwestycji.


Nadchodząca misja to kolejna niebywała okazja do podjęcia międzynarodowego dialogu i budowania relacji gospodarczych pomiędzy Polską a Meksykiem. W świetle odbywającej się w dniach 22-26 kwietnia 2017 roku misji, zaplanowano serię spotkań i działań tj. Polsko-Meksykańskie Forum Biznesowe z udziałem Prezydenta RP, otwarcie Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu również z udziałem Prezydenta RP oraz dwustronne konsultacje biznesowe firm. Uczestnicy wydarzenia będą mieli sposobność do otwartej dyskusji o problemach, wyzwaniach i potencjałach polskiej i meksykańskiej gospodarki, które ze względu na wiele zewnętrznych czynników znajdują się w różnych fazach rozwoju. Jak dodaje prezes Grupy PEPEES Pan Wojciech Faszczewski: Delegacje na wysokim szczeblu budują prestiż i wiarygodność uczestników jako przyszłych partnerów handlowych. Co jest niezwykle istotne dla wszystkich poważnych instytucji, takich jak PEPEES, których celem jest prężny rozwój.”

Udział państw w tego typu misjach to przede wszystkim budowanie wizerunku własnego kraju jako silnego gracza, zaangażowanego w najważniejsze sprawy gospodarcze. Nie mniej ważną kwestią jest możliwość promowania kraju macierzystego jako rzetelnego i wiarygodnego partnera handlowego. Kreowanie Polski jako interesującego partnera dla rynków i inwestycji zagranicznych oraz ugruntowanie pozycji naszego kraju i wzmacnianie wizerunku Polski, jako państwa o dużym potencjale gospodarczym to nadrzędny cel do zrealizowania. Stąd też aktywne uczestnictwo czołowych polskich firm – grupa PEPEES, w międzynarodowych wydarzeniach, pokazuje, że będąc firmą rodzimą sektora przemysłu spożywczego, można stanowić doskonały przykład jakości i solidności polskich produktów i usług.

2017-04-21 10:43 Opublikował: Szymon Janucik