Strona główna » O firmie » Wydarzenia

PEPEES S.A. dołączył do Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej

Od ponad pięćdziesięciu lat PEPEES S.A. działa na rynku rolno – spożywczym. Firma specjalizuje się w przetwórstwie ziemniaków do produkcji: skrobi ziemniaczanej, glukozy krystalicznej i bezwodnej, maltodekstryny, syropów glukozowych, grysiku i płatków ziemniaczanych czy białka ziemniaczanego
do celów paszowych. Nieustannie rozwijając się, w dniu 1.07.2017 Spółka dołączyła do Pracodawców RP. Jak dodaje prezes Zarządu spółki PEPEES S.A. Pan Wojciech Faszczewski: "Zrzeszenie naszej firmy z Pracodawcami RP to niezwykle ważny krok. Jestem przekonany, że łącząca nas misja promowania wizerunku polskiego przedsiębiorcy, jako odpowiedzialnego podmiotu, który zapewnia pracę innymi, będzie skutkowała wieloma pozytywnymi zmianami na linii pracownik-pracodawca.”

 

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej to najstarsza a zarazem największa organizacja pracodawców w Polsce. Podmiot działa od 1989 roku, reprezentuje 12 000 firm (w tym: także związki, federacje), z czego większość z nich, bo aż 85 proc., stanowią firmy prywatne. Najważniejszym celem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej jest tworzenie państwa przyjaznego pracodawcom, jednocześnie zachowując poszanowanie praw pracowniczych i utrzymując harmonię na linii pracodawca-pracownik. Organizacja również aktywnie buduje dialog z politycznymi i ekonomicznymi decydentami, a organizowane przez nią konferencje mają niezwykły wkład
w inicjowanie i rozwój wszelkich konsultacji społecznych i debat publicznych. Przedstawiciele Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej są wszędzie, gdzie podejmowane są istotne kwestie dotyczące biznesu i pracodawców - podczas obrad sejmowych i senackich komisji, przy pracach decyzyjnych i doradczych gremiów różnych szczebli administracji państwowej oraz komitetów sterujących wykorzystywaniem funduszy Unii Europejskiej. Wypracowane na przestrzeni lat uznanie i prestiż Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej to niekwestionowana gwarancja solidności, rzetelności i niezwykłego zaangażowania instytucji oraz podmiotów z nią zrzeszonych na rzecz polskich pracowników i pracodawców.
Jak dodaje wiceprezydent Pracodawców RP: „Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z faktu dołączenia spółki PEPEES S.A. do Pracodawców RP. Równocześnie jesteśmy pewni, że łączące nas wspólne idee budowania i kreowania pozytywnego środowiska pracodawców i przedsiębiorców przyczyni się do wielu pozytywnych zmian.”

2017-07-13 13:06 Opublikował: Szymon Janucik