Strona główna » O firmie » Wydarzenia

Wschodni Kongres Gospodarczy z udziałem Pepees S.A.

  • Wschodni Kongres Gospodarczy z udziałem Pepees S.A.
  • Wschodni Kongres Gospodarczy z udziałem Pepees S.A.
  • Wschodni Kongres Gospodarczy z udziałem Pepees S.A.
W dniach 27 – 28 września 2017 w Białymstoku odbył się już po raz czwarty Wschodni Kongres Gospodarczy, w którym przedstawiciel naszej firmy miał zaszczyt wziąć udział.

Wydarzenie poświęcone jest roli Polski Wschodniej w budowaniu krajowej gospodarki. Kongres jest platformą do szerokiego omówienia problemów ściany wschodniej, ale też perspektyw i wyzwań w zakresie rozwoju regionu. Poruszono wątek kreatywności i przedsiębiorczości wśród młodych właścicieli start-up’ów i firm z krótkim stażem obecności na rynku, a także rolę współpracy gospodarczej i znaczenia tradycyjnych i rodzinnych firm. Ponadto Wschodni Kongres Gospodarczy służy budowaniu kontaktów biznesowych i pozwala nawiązać szeroko zakrojoną współpracę pomiędzy przedstawicielami różnych branż.

Jednym z bloków tematycznych poruszonych podczas Kongresu była przyszłość sektora rolno – spożywczego w Polsce. Dyrektor Rozwoju Rynków Zagranicznych w Pepees – Filip Hewelke, miał zaszczyt być jednym z gości panelu „Polska żywność – konsolidacja i ekspansja”. Debata dotyczyła przyszłości eksportu do krajów Unii Europejskiej i wynikających zagrożeń z protekcjonizmu gospodarczego. Goście panelu poruszyli także kwestię związaną z budowaniem silnych grup rolno – spożywczych i omówili zasadne według nich formy wsparcia eksportu i ekspansji zagranicznej, które mogą stać się szansą dla polskich producentów.

Jak zaznaczył podczas panelu Filip Hewelke „Pepees obecny jest w 60 krajach na świecie, z czego na co najmniej 20 rynkach jesteśmy poważną konkurencją dla produktów naszych europejskich sąsiadów. Co ważne, obecnie najistotniejszym kryterium wejścia na nowy rynek nie jest wbrew pozorom niska cena, z czym do niedawna kojarzono polskie produkty, ale wysoka jakość. My na tę jakość stawiamy, dlatego możemy cieszyć się zaufaniem naszych zagranicznych partnerów”. Opinia Filipa Hewelke spotkała się z uznaniem pozostałych gości i wniosła nowy wątek w dyskusji, co  także dalej skomentowane zostało przez pozostałych uczestników debaty, którzy zgodnie stwierdzili, że polska jakość liczy się coraz bardziej na rynkach w Europie i na świecie.

W dalszej części panelu omówiono wady i zalety konsolidacji podmiotów gospodarczych. Z doświadczenia Pepees wynika, że konsolidacja niesie za sobą wiele zalet i poszerza spektrum możliwości. „Jesteśmy dobrym przykładem spółki, która tym tropem podąża. Konsolidacja pozwala na poszerzenie portfolio, co docelowo prowadzi do zwiększenia oferty i większych możliwości dla klienta. To także zwiększa szanse na rynku, a więc generuje wiele nowych możliwości rozwoju.” – podkreślił Filip Hewelke.

Wschodni Kongres Gospodarczy to doskonała okazja do nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych. Wydarzenie daje szansę przedsiębiorstwom na zaistnienie w szerszym gronie, co tworzy nowe możliwości współpracy w regionie, docelowo umacniając Podlasie.
Cieszymy się, że mogliśmy stać się częścią tej ważnej i potrzebnej inicjatywy.
Organizatorom zaś gratulujemy przedsięwzięcia, które wnosi nową jakość w dyskusję nad znaczeniem wschodniego regionu Polski.

2017-10-04 08:07 Opublikował: Przemysław Modzelewski