Strona główna » O firmie » Wydarzenia

Debata w Sejmie na temat przyszłości polskiego rolnictwa z udziałem PEPEES S.A.

24 stycznia 2018 roku odbyło się posiedzenie Podkomisji stałej ds. monitoringu Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej. W spotkaniu wziął udział wiceprezes PEPEES S.A. Tomasz Rogala, który przeanalizował przyszłość polskiego rolnictwa z perspektywy biznesu.

W wystąpieniu została omówiona działalność naszego przedsiębiorstwa, które w dużej mierze opiera się na współpracy z rolnikami oraz surowcu, który nam dostarczają.
Nie mogliśmy więc nie zauważyć faktu, że polski rolnik jest dużą częścią sukcesu naszej firmy. Wyroby PEPEES słyną z wysokiej jakości, podstawą ich jednak, poza nowoczesnymi technologiami, którymi dysponujemy, jest również dobrej jakości produkt podstawowy. Jednocześnie wysoka klasa produkcji rolnej nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego dla rolników.
Cieszy nas, że polski rząd zdecydował się na utworzenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, co pozwoli na zapewnienie prowadzenia działalności rolniczej przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach. To z całą pewnością realne wsparcie i dowód na to, że administracja myśli poważanie o polskich gospodarzach.
Projekt „Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 r. – polskie priorytety” zakłada równe warunki konkurencji na unijnym rynku, jednakże takie założenie wymaga wyrównania dopłat bezpośrednich. Pozwoli to na sprawne funkcjonowanie polskich przedsiębiorstw, między innymi takich jak nasze.
W posiedzeniu udział wzięli członkowie Podkomisji, jak i wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki. Jesteśmy zaszczyceni mogąc w tak znamienitym gronie omawiać perspektywy dla polskich rolników. Takie spotkania są dowodem na to, że przyszłość polskiego sektora rolnego jest niezwykle istotna.
Jako przedstawiciele przedsiębiorców z branży rolno – spożywczej z całą pewnością będziemy podejmować kolejne  niezbędne interwencje, celem utrzymania godnej jakości życia polskich rolników.

2018-01-26 11:58 Opublikował: Przemysław Modzelewski