Strona główna » O firmie » Wydarzenia

PEPEES z pomocą dla Afryki

30-tysięczna Chilanga leży około 15 kilometrów od stolicy Zambii, Lusaki. Większość mieszkańców tej okolicy żyje w skrajnej biedzie. Od wielu lat misja Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza pomaga im zmagać się z codziennymi problemami - brakiem dostępu do wody, brakiem pieniędzy i bezrobociem, które w konsekwencji często prowadzą do głodu, braku dostępu do edukacji, ale i rozprzestrzeniania się różnych chorób. W Chilandze siostry prowadzą Hospicjum Matki Miłosierdzia i przychodnię dla chorych na AIDS, dwie szkoły podstawowe oraz przedszkole, a także szkołę gospodarstwa domowego, gdzie prowadzone są kursy kroju i szycia dla kobiet.


- Wiemy, że większość działań prowadzonych przez siostry uzależniona jest od dotacji i wsparcia materialnego pochodzących od darczyńców, dlatego postanowiliśmy przekazywać im nasze produkty i w ten sposób wspomóc je w walce z głodem w tym afrykańskim regionie- mówi Wojciech Faszczewski, prezes spółki PEPEES.

Na potrzeby pozostających pod opieką sióstr hospicjum, przychodni oraz przedszkola, łomżyński producent skrobi ziemniaczanej będzie dostarczał do Zambii skrobię oraz glukozę. Skrobia będzie mogła być wykorzystywana do przygotowywania kisielu, a glukoza - do bezpośredniego spożycia oraz słodzenia, jako produkt wysokokaloryczny, łatwo przyswajalny przez organizm, regenerujący siły, m.in. w okresach rekonwalescencji czy stanach wyczerpania.

- Prowadzimy działania pomocowe na terenie Polski, uznaliśmy jednak, że warto pomóc siostrom w ich trudzie - komentuje Faszczewski. - Być może w ten sposób i my przyczynimy się do jednego z tzw. Milenijnych Celów Rozwoju, określonych w 2000 r. przez ONZ - jest nim wyeliminowanie skrajnego ubóstwa i głodu na świecie do 2015 r. Zapewne w skali potrzeb światowych nasza pomoc może wydać się niewielką, ale to właśnie suma takich działań ze strony rządów, ale i odpowiedzialnych społecznie firm, przyczyni się do osiągnięcia tego celu.
Zarząd PEPEES

2014-08-07 09:44 Opublikował: Szymon Janucik