Strona główna » O firmie » Wydarzenia

PEPEES S.A. stawia na edukację

W dniu 30 maja 2019 r. wizytę w PEPEES S.A. złożyli przedstawiciele kadry pedagogicznej Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr. 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Centrum Kształcenia Praktycznego przy ZSMiO w Łomży.
W trakcie wizyty goście zapoznali się ze specyfiką zakładu, profilem produkcji oraz aktualnymi możliwościami dla uczniów w zakresie praktyk i staży w działach technicznych przedsiębiorstwa.

Przedstawiono również opisy i wymagania wybranych stanowisk pracy istniejących w firmie w kontekście ubiegania się o pracę w PEPEES S.A.
Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. jako czołowy producent skrobi ziemniaczanej w Polsce, znajduje się również w gronie największych pracodawców Ziemi Łomżyńskiej.
Podejmowane przez nas działania zmierzają do przedstawienia firmy jako wiarygodnego pracodawcy oraz uwzględnienia aktualnych potrzeb spółki w profilu kształcenia lokalnych szkół.
W tym samym dniu Zarząd PEPEES S.A. podpisał list intencyjny z Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W dokumencie strony zadeklarowały możliwości współpracy w zakresie wspierania pracy dydaktycznej, badań naukowych oraz wdrażania nowych technologii. Ponadto, istotnym punktem deklarowanej współpracy może być udział w opracowaniu programów nauczania z uwzględnieniem efektów kształcenia na kierunkach: Informatyka, Automatyka i Robotyka, Technologia Żywności i Zarządzanie, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki sektora działalności PEPEES S.A.
Wierzymy, że powyższe inicjatywy wpłyną na wzrost zainteresowania absolwentów lokalnych szkół możliwościami zatrudnienia w PEPEES S.A. i zrozumienie specyfiki naszej spółki w procesach rekrutacyjnych.

2019-06-11 10:20 Opublikował: Szymon Janucik