Strona główna » O firmie » Wydarzenia

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 2019

swieta

2019-12-19 10:36 Opublikował: Przemysław Modzelewski

Pepees sponsorem strategicznym Dni Łomży 15-16 czerwca 2019r.

Przed nami jeden z najważniejszych tegorocznych weekendów w Łomży – obchody Dni Łomży. Kontynuując tradycję PEPEES przygotował własne stoisko
z menu z najlepszych polskich ziemniaków. Wśród smakołyków pojawią się nasze tradycyjne i wyśmienite babki ziemniaczane, placki, frytki oraz kartacze przygotowane z firmowych produktów. A wszystko za symboliczne 2 zł. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na cel charytatywny. 

Dwudniowa impreza ściągnie na Muszlę Koncertową przy ul. Zjazd dziesiątki tysięcy łomżan, dla których przygotowano niezwykle bogaty i różnorodny program artystyczny oraz szereg muzycznych, kulturalnych oraz kulinarnych atrakcji.
W sobotę, 15 czerwca odbędzie się jarmark historyczny z obozowiskiem rycerskim, stanowiskami merytorycznymi, ogródkiem animacyjnym dla dzieci, stanowiskami gastronomicznymi ze średniowieczną kuchnią oraz targowiskiem z pamiątkami i przedmiotami historycznymi. Zwieńczeniem tego dnia będzie zespół Weekend. Oprócz niego na scenie wystąpią grupy Enjoy i Basta. Niedziela, 16 czerwca rozpocznie się od wspólnego grillowania na bulwarach. Natomiast wieczorem na muszli popłynie muzyka. Tym razem na scenie zagoszczą grupy wokalne z MDK- DŚT, Black Jeans, Marcin Sójka zwycięzca 9 edycji programu The Voice of Poland, Róże Europy, zaś gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Piasek Piaseczny, który dwa lata temu obchodził 25-lecie pracy artystycznej.
Będąc tegorocznym sponsorem strategicznym wydarzenia, jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że będziemy mogli czynnie uczestniczyć w tym niezwykle ważnym dla naszego miasta przedsięwzięciu.

2019-06-13 15:04 Opublikował: Szymon Janucik

PEPEES S.A. stawia na edukację

W dniu 30 maja 2019 r. wizytę w PEPEES S.A. złożyli przedstawiciele kadry pedagogicznej Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr. 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Centrum Kształcenia Praktycznego przy ZSMiO w Łomży.
W trakcie wizyty goście zapoznali się ze specyfiką zakładu, profilem produkcji oraz aktualnymi możliwościami dla uczniów w zakresie praktyk i staży w działach technicznych przedsiębiorstwa.

Przedstawiono również opisy i wymagania wybranych stanowisk pracy istniejących w firmie w kontekście ubiegania się o pracę w PEPEES S.A.
Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. jako czołowy producent skrobi ziemniaczanej w Polsce, znajduje się również w gronie największych pracodawców Ziemi Łomżyńskiej.
Podejmowane przez nas działania zmierzają do przedstawienia firmy jako wiarygodnego pracodawcy oraz uwzględnienia aktualnych potrzeb spółki w profilu kształcenia lokalnych szkół.
W tym samym dniu Zarząd PEPEES S.A. podpisał list intencyjny z Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W dokumencie strony zadeklarowały możliwości współpracy w zakresie wspierania pracy dydaktycznej, badań naukowych oraz wdrażania nowych technologii. Ponadto, istotnym punktem deklarowanej współpracy może być udział w opracowaniu programów nauczania z uwzględnieniem efektów kształcenia na kierunkach: Informatyka, Automatyka i Robotyka, Technologia Żywności i Zarządzanie, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki sektora działalności PEPEES S.A.
Wierzymy, że powyższe inicjatywy wpłyną na wzrost zainteresowania absolwentów lokalnych szkół możliwościami zatrudnienia w PEPEES S.A. i zrozumienie specyfiki naszej spółki w procesach rekrutacyjnych.

2019-06-11 10:20 Opublikował: Szymon Janucik