Strona główna » Produkty

SYROPY GLUKOZOWE

SYROPY GLUKOZOWE są to oczyszczone i zagęszczone wodne roztwory cukrów prostych (glukozy, maltozy) i niskocząsteczkowych wielocukrów, otrzymywane w wyniku enzymatycznej hydrolizy skrobi.
Charakteryzują się łagodną słodyczą, dobrą stabilnością temperaturową i chemiczną, wysokim ciśnieniem osmotycznym. Wysoka stabilność mikrobiologiczna pozwala przechowywać syropy przez dłuższy czas w temperaturze otoczenia bez obawy wystąpienia krystalizacji.

Jako największe zalety syropów należy wymienić:

  • regulację struktury i konsystencji produktu, 
  • zdolność karmelizacji, 
  • zdolności fermentacyjne, 
  • uwypuklenie walorów smakowych, 
  • obniżenie punktu zamarzania, 
  • dobrą rozpuszczalność,
  • polepszanie wyglądu i uwypuklenie koloru produktu,
  • zapewnienie słodyczy i zdolność hamowania krystalizacji cukru, 
  • łagodną słodycz.

 

ZASTOSOWANIE:

Syropy glukozowe dzięki zdolności regulowania struktury i konsystencji produktu znajdują powszechne zastosowanie w przemyśle cukierniczym do produkcji cukierków twardych, zewnętrznych twardych powłok cukierków nadziewanych, nadzień cukierniczych, masy karmelkowej, pomad, wyrobów piankowych, żelków, galaretek, polew czekoladowo-owocowych. Podwyższona zawartość maltozy w syropach w stosunku do tradycyjnych syropów kwasowych powoduje odczucie subtelnej słodyczy, wydłuża okres trwałości produktu. W produkcji twardych i miękkich karmelków udział syropu glukozowego powoduje zwiększenie plastyczności masy, wpływa na trwałość barwy i smaku oraz nadaje przezroczystość i połyskliwość. W nadzieniach do wyrobów waflowych poprawia właściwości strukturalne, smarowalność masy oraz jej przyczepność. W piekarnictwie cukierniczym użycie syropu MN 3338 polepsza konsystencję ciasta, zapewnia zwartą i delikatną strukturę. Ze względu na specyficzne właściwości dodatek syropów do wypieków zapobiega nadmiernemu wysuszeniu produktu. Syropy są szczególnie polecane do wypieku pieczywa cukierniczego o przedłużonej trwałości. Podwyższona zawartość maltozy i glukozy w syropach pozwala na zmniejszenie dawki sacharozy, przy jednoczesnym polepszeniu konsystencji ciasta. Zdolności fermentacyjne syropów przydatne są w browarnictwie. W przemyśle owocowo-warzywnym stosowane są jako substytut cukru do produkcji dżemów, marmolad, konfitur, deserów mrożonych, owoców kandyzowanych, kompotów, soków owocowych, syropy hamują krystalizację cukru, umożliwiają zachowanie naturalnego koloru owoców, nadają właściwą strukturę i delikatny smak oraz uwypuklają aromat.

RODZAJE SYROPÓW GLUKOZOWYCH:

 

OPAKOWANIA:

 Pojemniki z tworzywa sztucznego a’40 kg. 

2013-10-02 11:57 Opublikował: Szymon Janucik